DOMOV
vítejte na stránkách prodejny bytového textilu


Kontakty

Naši prodejnu najdete v Humpolci na adrese Jana Zábrany 233.
Telefon do prodejny 565 533 121
Otevírací doba
Pondělí - pátek 8,00-12,00 13,00-17,00 Sobota 8,00-11,00
MAPA

Typy závěsných systémů na záclony a závěsy

Tyčová garnýž může být dřevěná, kovová, nebo plastová. Dále může být jedno – tyčová (na okno chci pouze záclonu, či pouze boční závěsy), nebo dvoj – tyčová na okno chci i záclonu i boční závěsy). Ke každé tyčové garnýži musejí být upevňovací držáky buď do zdi, nebo do stropu, to už záleží pouze na přání zákazníka. Pro uchycení okenní dekorace (záclona, závěs) se používají kroužky, na které se nasunou žabky, či háčky. Tyto háčky, či žabky se poté nacvaknou na řasící pásku, našitou na zácloně, či závěsu. V případě, že máte záclonku s poutky, či s tunýlkem, kroužky ani žabky na tyčové garnýži nepotřebujete.

Kolejnička může být jedno – kolejka, dvoj – kolejka atd. Záleží na zákazníkovi. Kolejniček je mnoho typů a lze je montovat do stěny i stropu, vodorovně i našikmo. Kolejničkové profily lze ohýbat (ohyby lze provádět jen ve výrobě) zejména se tato výhoda uplatňuje u oken atypických rozměrů a tvarů, jako jsou střešní okna, oblouková a stropní.
Za speciální garnýžové aparáty se považují aparáty funkční např: na římskou roletku, na kterou se aparát musí objednat přímo na velikost okna. Nebo například aparát na japonskou stěnu, který se také objednává na míru okna, kde je na dohodě se zákazníkem jaký kolejnicový aparát chce

Zpět na sortiment