DOMOV
vítejte na stránkách prodejny bytového textilu


Kontakty

Naši prodejnu najdete v Humpolci na adrese Jana Zábrany 233.
Telefon do prodejny 565 533 121
Otevírací doba
Pondělí - pátek 8,00-12,00 13,00-17,00 Sobota 8,00-11,00
MAPA

Záclony

V kategorii záclon si v našem obchodě můžete vybírat z nepřeberného množství druhů, materiálů, dekorů a velikostí záclon. V naší šicí dílně, si je v případě potřeby můžete nechat nastříhat a ušít v požadovaných velikostech a úpravách.
Žakárové a vyšívané záclony jsou jedny z nejstarších typů záclon, které se ovšem díky oblibě zákazníků udržely do teď. Vyznačují se výrazně hrubší strukturou než má voál, či organza. U většiny záclon tohoto typu je na spodní části záclony vytvořena okrasná bordura. Výhodou těchto záclon je to, že se nemusí žehlit.
Organza je jedna z nejluxusnějších typů záclon. Organza je tkána z velice jemných vláken. Vyznačuje se leskem a vysokou průhledností. Díky tomu vypadá velice elegantně, luxusně a exkluzivně. Organza je materiál lehký, splývavý a průhledný. Organza může být čistě bílá, ale častěji je vzorovaná. Vzor na tomto materiálu je buďto vytkávaný, nebo tištěný.
Voály jsou v dnešní době jedny z nejpoužívanějších moderních záclon. Voály jsou velmi rozšířené a oblíbené pro svou praktičnost, snadnou údržbu, trvanlivost a velice pěkný vzhled. Voál je tkán z hrubších vláken než je organza, proto se voál vyznačuje spíše průsvitností než průhledností. Voál je velice dobře splývavý. K většině voálů je také závěsová dekorační látka pro kombinaci. Díky tomu vzniká krásný interiérový doplněk, který má funkci stínící (voál) a zatemňovací (závěs) a zároveň záclona i závěs vytváří teplo obytného prostoru a moderní textilní doplněk.

Provázkové záclony
Jsou díky svém elegantnímu vzhledu vhodné zejména do místností, kde trávíme hodně času. Ideální jsou tak například do obývacího pokoje, vhodné jsou dále do ložnice či předsíní. Sítě patří mezi ozvěny minulosti, které známe pod pojmem sítě proti hmyzu, kdy byla záclonka s pravidelným malým vzorem ve tvaru kostiček natažena na okno. Byl to tedy spíše praktický, než estetický doplněk interiéru. K ozvěnám současnosti a budoucnosti patří záclony – sítě, které se prodávají v různých barevných škálách a různých velikostech ok. Tento tip záclony se hodí do jakékoliv místnosti a do jakéhokoliv interiéru, zejména pro jednoduchost a strohost sítě. Tento tip záclony je vhodný zejména pro méně prosvětlené místnosti, síť je nejvíce propustná pro světlo ze všech typů záclon.
Výběr záclon podle barvy. Kromě klasiky v podobě bílé barvy lze zvolit také světlé odstíny barev. Příliš tmavé záclony nejsou pro běžné použití praktické, neboť záclony nemají jako svůj hlavní cíl zatemnit interiér, slouží především jako okrasný prvek do oken.
Jak zjistit rozměry záclony:
stačí změřit výšku, kam chci aby záclony sahaly a šířku okna nebo záclonové tyče.

Také nabízíme mnoho druhů závěsných systémů na záclony, šňůrových a kovových olůvek, řasících pásek, žabky na záclony, suché zipy.

Zpět na sortiment